galerija
galerija
vsebina

JASMINA GRANDUČ , Likovna šola Artdidakta

 

2011

RAZSTAVE:

·         18. marec – 31.marec: organizirala in postavila slikarsko razstavo«Med dnevom in nočjo« avtorja Bojana Postrašije,  galerija Artdidakta , Maribor

·         10. april – 24. april: organizirala prodajno razstavo »Resničnost sanj« z unikatnim nakitom, slikami in kipci avtorice Katje Kunstek , galerija Artdidakta, Maribor

·         3. junij – 13. junij: organizirala in postavila fotografsko razstavo »Prvi koraki« avtorjev Lea Petroviča Breclja in Luce Granduča, galerija Artdidakta, Maribor

·         17. junij – 22. junij: zaključna ART razstava 2010/11, galerija Artdidakta, Maribor

·         24. junij –20. julij: avtorska slikarska razstava , Ormoški grad, Ormož

 

2012

RAZSTAVE:

·         13. april – 22. april: slikarska razstava »Homage Klimtu« (7 avtoric), galerija Artdidakta, Maribor  

·         8. maj – 15.maj: slikarska razstava avtorskih slik Jasmine Granduč in maket istrskih batan avtorja Vojka Vodopivca, galerija Artdidakta, Maribor

·         13. junij – 20. junij: zaključna ART razstava 2011/12 (13 avtorjev), galerija Artdidakta, Maribor

 

2013

RAZSTAVE:

·         18. maj – 31. maj: slikarska razstava celoletne likovne šole Artdidakta, Slaščičarna Ilich, Maribor

·         14. junij – 23. junij: zaključna ART razstava 2012/13, galerija Artdidakta, Maribor

DELAVNICE:

·         18. februar - 22. februar : počitniške slikarske delavnice, atelje Artdidakta

·         24. – 28. junij, 1. – 5. julij , 19. – 23. avgust  in 26. – 30.avgust: počitniške slikarske delavnice, atelje  Artdidakta, Maribor

 

2014

RAZSTAVE:

·         8. januar – 5. februar: slikarska razstava »Pr(a)va poteza« likovne šole Artdidakta, Ljubljanski grad, Ljubljana

·         23. junij – 29. junij: zaključna ART razstava 2013/14, galerija Artdidakta, Maribor

·         30. junij – 27. avgust: slikarska razstava celoletne likovne šole 2013/14, Slaščičarna Ilich, Maribor

DELAVNICE:

·         27. oktober – 31. oktober: počitniške slikarske delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

 

2015

RAZSTAVE:

·         6. junij – 19. junij: zaključna ART razstava 2014/15 (26 avtorjev), Vetrinjski dvor, Maribor

DELAVNICE:

·         16. februar – 20.februar: počitniške slikarske delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

 

·         26. oktober – 30.oktober: počitniške slikarske delavnice v Galeriji Kreativnih in atelje Artdidakta, Maribor

·         28. december 2015 – 1. januar 2016: počitniške slikarske delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

 

2016

RAZSTAVE:

·         december in januar 2015/16: razpisan likovni natečaj na temo »Portret-avtoportret«

·         5. februar – 25. februar: projektna slikarska razstava »Portreti« (28 avtorjev), Vetrinjski dvor, Maribor

·         15. december – 1. marec 2017: zaključna ART razstava 2015/16, Medicinska fakulteta Univerze v Mariboru,  Maribor

DELAVNICE:

·         22. februar – 26. februar: zimske počitniške slikarske delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

·         27. april – 2.maj:  prvomajske počitniške slikarske delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

·         27. junij – 30. avgust: poletne počitniške delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

 

2017

RAZSTAVE:

·         28. januar – 24. februar:  projektna slikarska razstava »MAR i BOR - perspektive mesta« (31 avtorjev), Vetrinjski dvor, Maribor

·         9. junij – 11. junij: razstava akvarelov »Akvarel ob Dravi« na Lentu, Vojašniški trg 10, Maribor

·         16. november – 19. november : projektna slikarska razstava »MAR i BOR - perspektive mesta« - gostovanje, Društvo hrvatskih likovnih umjetnika,  Kula stražarnica, Varaždin

·         13. december – 20. december:  Zaključna ART razstava 2016/17, Salzburški dvorec, Maribor

DELAVNICE:

·         20. februar – 24. februar: zimske počitniške slikarske delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

·         27. april – 2. maj: prvomajske počitniške slikarske delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

·         20. maj, 27. maj, 3. junij in 10. junij: delavnice akvarela na terenu »Akvarel ob Dravi« v sodelovanju z 2. Drava Festivalom, Maribor

·         8. junij: delavnica akvarela »zeliščarka Kata«, Glavni trg Maribor,  v sodelovanju z ZPM Maribor

·         26. junij – 5. julij: poletne počitniške delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

·         10. julij – 14. julij: otroške likovne delavnice »Život u moru«, v sodelovanju z Turističko zajednico Zlarin in Udrugo Bodulići, Zlarin, Hrvaška

·         20. julij - 31. avgust: poletne počitniške delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

·         29. oktober – 2. november: jesenske počitniške slikarske delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

 

2018

RAZSTAVE:

·         2. februar – 17. februar:  projektna slikarska razstava »Odtenki poezije«, (30 avtorjev) Vetrinjski dvor, Maribor

·         18. maj -   15. junij :  projektna slikarska razstava »MAR i BOR - perspektive mesta« - gostovanje, (31 avtorjev), Generalni konzulat Slovenije, Monošter, Madžarska

·         2. julij – 14. julij : Zaključna ART razstava 2017/18 (32 avtorjev), Vetrinjski dvor, Maribor

DELAVNICE:

·         26. februar – 2.marec: zimske počitniške slikarske delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

·         27. april – 2. maj: prvomajske počitniške slikarske delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

·         2. junij, 9. junij, 16. junij, 23. junij in 30. junij: delavnice akvarela na terenu »Akvarel ob Dravi« v sodelovanju z 3. Drava Festivalom, Maribor

·         26. junij – 10. julij: poletne počitniške delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

·         13. julij – 17. julij: otroške likovne delavnice »Zlarin – otok koralja«, v sodelovanju z Turističko zajednico Zlarin in Udrugo Bodulići, Zlarin, Hrvaška

·         25. julij - 31. avgust: poletne počitniške delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

·         29. oktober – 2. november: jesenske počitniške delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

ČLAN STROKOVNE KOMISIJE:

         13. februar: PUSTOVANJE 2018 - izbor najboljših pustnih mask, sodelovanje z Zvezo prijateljev mladine, Trg Leona Štuklja, Maribor

         26. september 2018: v sklopu NOČ RAZISKOVALCEV- natečaj na temo »Raziskovalec – varuh kulturne dediščine«, sodelovanje z Zvezo prijateljev mladine, Maribor

SPONZORSTVO:

         nagrada za najboljše likovno delo na 1. natečaju IZODRAZ, KMŠ– Klub Mariborskih Študentov

 

 

2019

RAZSTAVE:

         1. februar – 15. februar: projektna razstava »VENI VIDI da VINCI«, Vetrinjski dvor, Maribor

         7. marec: odprtje posebne razstave »GALERIJA POD OKNI«, UKC Maribor, Maribor

         12. marec – 10. maj: projektna razstava »ODTENKI POEZIJE« - gostovanje, Pokrajinski muzej Ptuj Ormož,  Grajska pristava ormoškega gradu, Ormož

         8. maj – 21. maj: 1. samostojna slikarska razstava Kaje Gostinčar, OŠ Dušana Flisa, Hoče

         14. maj: slikarska razstava »VIVID ART DIDAKTA«, dvorišče Slovenske ulice 13, Maribor, projekt Živa dvorišča v sklopu Festivala Lent, sodelovanje z društvom Hiša! in Festivalom Lent

         22. maj: Zaključna ART razstava 2018/19, (35 avtorjev), Salzburški dvorec, Maribor

         8. julij: avtorska slikarska razstava »RENESSANS TRIFFT MODERNE«, Privat klinik Ragnitz, Graz, Avstrija

DELAVNICE:

         25. december – 2. januar: novoletne počitniške delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

         18. februar – 23. februar - zimske počitniške delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

         27. april – 2. maj: prvomajske počitniške delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

         29. junij – 30. avgust: poletne počitniške delavnice, atelje Artdidakta, Maribor

DELAVNICE NA TERENU:

         7. junij: terensko risanje v muzeju, Pokrajinski muzej Maribor

ČLAN STROKOVNE KOMISIJE:

         5. marec: PUSTOVANJE 2019 - izbor najboljših pustnih mask, sodelovanje z Zvezo prijateljev mladine, Trg svobode, Maribor

SPONZORSTVO:

         2 nagradi za najboljše likovno delo na 2. natečaju IZODRAZ- KO ZAPREM OČI, KMŠ – Klub Mariborskih Študentov

LIKOVNI NATEČAJ:

         10. junij - 20. september: »POGLED NA TVOJ SVET«, v sodelovanju s Pokrajinskim muzejem Maribor, Zavodom Ruski dom in Dvorcem ustvarjalnosti mladih Sankt Peterburg

 

 

 

Tečajniki, ki so se pripravljali na Likovni šoli ARTdidakta in so uspešno opravili praktični preizkus znanja na umetniških srednjih šolah in likovnih akademijah:

 

2012:

Laura Černej

2010-2012 – obiskovala celoletno šolo

2012 – uspešno opravila praktični preizkus znanja na Srednji šoli za oblikovanje Maribor

 

 

2013:

Samo Pukšič

2012-2013 – obiskoval intenzivne priprave na sprejemni izpit

2013 - uspešno opravil praktični preizkus znanja na Pedagoški fakulteti v Mariboru – smer:  Likovna pedagogika

 

 

2014:

Iris Vrhovski

2012-2014 - obiskovala celoletno šolo

2014 – sprejeta na Naravoslovnotehniško fakulteto v  Ljubljani – smer: oddelek za tekstil, grafiko in oblikovanje

2018 – diplomirala – dipl. tekst. inž

 

Tamara Šterlek

2013-2014 - obiskovala celoletno šolo

2014 - … - uspešno opravila praktični preizkus znanja na Pedagoški fakulteti v Mariboru – smer:  Likovna pedagogika

 

 

2015:

Zala Zagoršek

2014-2016 - obiskovala celoletno šolo

2016 – sprejeli so mapo in uspešno je opravila praktični preizkus znanja na ALUO – Akademija za likovno umetnost in oblikovanje – smer: unikatno oblikovanje

2018 – diplomirala, dobila priznanje za izjemne dosežke na področju oblikovanja stekla Univerze v Ljubljani in bila izbrana med 10 najperspektivnejših oblikovalcev stekla na svetu na natečaju Bullseye v Portlandu

2018 – vpisala magisterij

 

 

2016:

Katja Simonič

2016 - obiskovala celoletno šolo

2016 – uspešno opravila praktični preizkus znanja na Srednji šoli za oblikovanje Maribor

 

 

2017:

Tinkara Nemec Herkess

2015-…. – obiskuje celoletno pripravljalnico

2017 - uspešno opravila praktični preizkus znanja na Srednji šoli za oblikovanje Maribor

 

Alin Koren

2016-2017 - obiskovala celoletno šolo

2017 - uspešno opravila praktični preizkus znanja na Srednji šoli za oblikovanje Maribor

 

Iza Ambrožič Simončič

2014-2017 - obiskovala celoletno šolo

2017 - sprejeli so obe mapi in uspešno je opravila praktični preizkus znanja na ALUO – Akademija za likovno umetnost in oblikovanje – smer: ilustracija in grafično oblikovanje; odločila se je za študij ilustracije

 

Kaja Horvat

2016-2017 - obiskovala celoletno šolo

2017 - sprejeli so mapo in uspešno je opravila praktični preizkus znanja na ALUO – Akademija za likovno umetnost in oblikovanje – smer:  grafično oblikovanje

 

Vita Tušek

2016-2017 - obiskovala celoletno šolo

2017 - sprejeli so mapo in uspešno je opravila praktični preizkus znanja na ALUO – Akademija za likovno umetnost in oblikovanje – smer:  grafično oblikovanje

 

 

2018:

Mia Sinovec

2016-2018 - obiskovala celoletno šolo

2018 - uspešno je opravila praktični preizkus znanja na Willem De Kooning Academy v Rotterdamu in na Minerva Art Academy v Groningenu; odločila se je za študij na Willem De Kooning Academy v Rotterdamu

 

Milan Kuzminac

2017-… - obiskuje celoletno šolo

2018 – sprejet na Šolo za risanje in slikanje ArthouseCollege of Visual Arts v Ljubljani

 

 

2019:

Zala Mraček

2018-2019 - obiskovala počitniške delavnice in intenzivne priprave na sprejemni izpit

2019 - uspešno opravila praktični preizkus znanja na Srednji šoli za oblikovanje Maribor

 

Juš Pustoslemšek

2017-2019 - obiskoval celoletno pripravljalnico

2019 - sprejeli so mapo in uspešno je opravil praktični preizkus znanja na ALUO – Akademija za likovno umetnost in oblikovanje – smer:  grafično oblikovanje