Odprti so vpisi v novo šolsko leto! Zagotovi si svoje mesto že zdaj! Pridi na BREZPLAČNO spoznavno uro! Več…

za starost od 5 do 18 let

Likovna šola za otroke

V naši likovni šoli spodbujamo učence, da odkrivajo svoj edinstven umetniški glas, hkrati pa jih učimo tehnik in pristopov, ki jim omogočajo, da svojo ustvarjalnost razvijejo na višji ravni. To jim lahko kasneje koristi v vsakdanjem življenju in v kreativnih poklicih, kot so grafično / spletno / modno / industrijsko oblikovanje, arhitektura, filmska in gaming industrija, ilustracija, slikarstvo,...

Kaj vse zajema naša likovna šola?

Učenci v naši likovni šoli spoznavajo vse glavne vrste likovnih smeri, kot so risanje, slikanje, kiparjenje in grafika. Skozi njih bodo spoznali širok spekter likovnih tehnik in materialov, ki jim bodo omogočili, da najdejo tisto, ki jim najbolj leži in se nato v njej izmojstrili.

Risanje

Risanje je osnovna oblika likovnega izražanja, kjer s pomočjo svinčnika, oglja, pastela, tuša ali drugega pripomočka ustvarjaš skice, risbe in slike na papirju ali drugih risalnih površinah.

Gre za proces vizualnega razmišljanja, kjer prenašaš svoje ideje, občutke in opazovanja v vidno obliko.

Koristi risanja:

Slikanje

Slikanje je likovna tehnika, kjer s pomočjo barv in čopičev ustvarjaš vizualne podobe na platnu, papirju ali drugem materialu. Gre za proces izražanja čustev, idej in videnj skozi barve, oblike in teksture.

Koristi slikanja:

Kiparjenje

Kiparstvo je likovna tehnika, pri kateri oblikuješ tridimenzionalne oblike iz različnih materialov, kot so glina, kamen, les, kovina ali celo reciklirani materiali. Gre za proces, kjer se skozi oblikovanje, rezanje, izrezovanje in sestavljanje materialov ustvarjajo kiparske podobe, ki izražajo tvojo vizijo in ustvarjalnost.

Koristi kiparjenja:

Grafika

Grafično oblikovanje je likovna smer, ki združuje besedilo, slike in grafične elemente, da bi ustvarila vizualno sporočilo za komunikacijo s svetom. Uporablja se na različnih področjih, kot so oglaševanje, blagovne znamke, spletno oblikovanje, tiskovine in še več. Gre za ustvarjalni proces, kjer oblikovalci s pomočjo barv, tipografije, postavitve in ilustracije oblikujejo vizualne rešitve, ki učinkovito komunicirajo določeno sporočilo ali idejo.

Koristi grafike:

Likovna šola, ki temelji na individualnem pristopu in delu v majhnih skupinah

Vse starostne skupine

Likovna šola je prilagojena različnim starostnim skupinam: osnovnošolcem, dijakom, študentom, odraslim in upokojencem.

Za začetnike in izkušene umetnike

Namenjena je vsem začetnikom, ki bi se radi naučili različnih likovnih tehnik in izkušenim umetnikom, ki bi radi poglobili svoje znanje na določenem likovnem področju.

Individualni pristop do vsakega tečajnika

Naš pristop temelji na individualnem obravnavanju vsakega posameznika, prilagajanju programa (tehnike in tematike) njegovim željam in potrebam, da razvije svoj umetniški stil.

Močna podporna skupnost

Naša skupnost učencev in učiteljev temelji na razvijanju medsebojnih odnosov, nesebični pomoči in grajenju prijetnega okolja za ustvarjanje in druženje z vrstniki.

Potek in cilji likovne šole

Naš program je zasnovan za vse starostne skupine in z poudarkom na individualnem delu in prilagajanju vsakemu posamezniku.

Starostne skupine

V prvi starostni skupini od 5 do 7 let se osredotočamo na osnovne motorične spretnosti, raziskovanje materialov in igrivo ustvarjalnost. Nato pri starosti od 7 do 11 let uvedemo bolj strukturirane projekte, osnovne tehnike in tematske lekcije. Najstnikom pa dajemo razvijanje tehničnih spretnosti, uvedemo umetnostno zgodovino in spodbujamo osebno izražanje.

Razvoj veščin

Najpomembnejše je, da otrokom vzpodbujamo razvoj ustvarjalnosti in domišljije- da izražajo svoje misli in čustva skozi umetnost. Nato pride v poštev razvoj ročnih spretnosti in finomotorike, kar jim omogoča osvojitev različnih tehnik in zvrsti risanja, slikanja in kiparstva. Sledi spoznavanje vseh osnovnih elementov in pricipov umetnosti od razumevanja teorije barv, oblik, prostora in tekstur. In nenazadnje inovativen in zabaven pedagoški pristop, pri katerem se otroci zabavajo in prilagojene karakterju posameznikov in skupine kot celote.

Potek ur tečaja

Ogrevalna aktivnost (10-15 minut): Začnemo s hitro, zabavno vajo, da otroke pripravite na ustvarjalno miselnost. To je po navadi kakšna risarska igra. Nato sledi glavni projekt/lekcija (40-60 minut): Strukturirana dejavnost, kot je risanje krajine, slikanje najljubše živali ali izdelava kolaža. Zdnji del pa je ohlajanje/refleksija (15 minut): Otrokom omogočamo, da delijo svoja dela in se pogovorijo o tem, kaj jim je bilo všeč.

Skupnost in druženje

Pri umetnosti, ki je velikokrat osamljeno delo je pomembna tudi socializacija in občutek pripadnosti. S tem otroci vidijo, da niso edini in da so v skupnosti podobno mislečih in podobno ustvarjalnih otrok. V takem okolju se njihova ustvarjalnost spodbuja, se jim pomaga in izmenjujejo izkušnje ter znanje.

ŠOLSKO LETO 2024 / 2025

Urnik in cenik likovne šole za otroke in mladino

SKUPINE

Otroci od 5 do 11 let:

  1. SKUPINA – Ponedeljek od 16:00 do 17:30
  2. SKUPINA – Četrtek od 16:00 do 17:30

Mladi od 12 do 18 let:

  1. SKUPINA – Torek od 15:00 do 17:00
  2. SKUPINA – Sreda od 15:00 do 17:00
  3. SKUPINA – Petek od 15:00 do 17:00

CENIK

69 EUR / mesec

(2. otrok iz iste družine plača 36 EUR / mesec, 3. in vsak nadaljnji otrok iz iste družine ima brezplačno)

Marko K.

Starš

"Tečaj risanja je način zelo koristnega preživjanja prostega časa za otroke, ki radi rišejo in ustvarjajo. Tečaj ponuja usmerjeno nadgrajevanje njihovega dela."

Tomi P.

Učenec

"Spoznal sem nove ljudi in se veliko naučil. Moje znanje o stripu in njegovi izdelavi se je končno usmerilo na pravo pot."

Maja in Tomaž

Starša od Taje

“Takole sporoča najina hči: Tečaj risanja je super. Všeč mi je in zabavno, ker še zraven vidim vse, ki rišejo skupaj z mano. Tudi Simon je zabaven.”

Vaša pogosta vprašanja

Kolikokrat na teden lahko otrok obiskuje likovno šolo?

Program likovne šole je zasnovan tako, da se otroci vsak teden učijo nove likovne veščine. Torej je predvideno, da otrok hodi enkrat na teden v likovno šolo. Izbere si termin, ki mu odgovarja in je potem celo leto z istimi učenci v skupini. Na tak način lahko postopoma napreduje in hkrati utrjuje vezi z ostalimi učenci.

V primeru, da otrok zaradi izreden situacije ne more priti na svoj tedenski termin v likovno šolo se lahko tisti teden pridruži drugi skupini in s tem ne zamudi lekcije tistega tedna.

V tem primeru dobite na vaš e-naslov povezavo do video posnetka lekcije. Tako je, vsako lekcijo mi posnamemo in jo oddamo v spletno učilnico. Tam si jo lahko kadarkoli pogledate. Tudi, če je otrok bil v ateljeju na lekciji in želi obnoviti znanje si lahko to lekcijo kasneje pogleda doma.

Ne, ni potrebno. Lahko se vpiše kadarkoli med šolskim letom in lahko se izpiše kadarkoli. Ker se plačuje mesečni obroz za tekoči mesec priporočamo, da otrok zaključi šolanje v likovni šoli z koncem meseca, da ne izgubitekupnine, ki ste jo plačali za celi mesec.

Kakšen je program za različne starosti otrok?

Program je zasnovan tako, da podpira likovni razvoj otroka skozi različna obdobja.

Otroci stari od 5 do 7 let se osredotočajo na osnovne motorične spretnosti, raziskovanje materialov in igrivo ustvarjalnost.

Otrokom starosti od 8 do 11 let  ponujamo bolj strukturirane projekte, natečaje in izzive, osnovne tehnike in tematske lekcije.

Najstnikom pa omogočamo razvijajte tehničnih spretnosti, spoznavanje kreativnih poklicev, uvajamo umetnostno zgodovino in spodbujamo osebno izražanje ter razvijanje ter izbiro svoje umetniške smeri in iskanje lastnega stila.

Ker pa so otroci različni, se v naši likovni šoli pedagogi prilagajamo posameznikom in jim nudimo individualno obravnavo. Tako lahko ugotovimo, katera smer in tehnika likovne umetnosti mu najbolj leži in v kateri najbolj uživa, o čemer se nato pogovorimo s starši ali skrbniki.

Program je zasnovan tako, da podpira celovit likovni razvoj otroka skozi različna starostna obdobja. Otroci imajo tako priložnost, da ustvarjajo na vseh področjih likovne umetnosti, saj so še v procesu odkrivanja, kaj jih resnično zanima.

Pomembno je, da jim predstavimo vse možnosti na pravilen način, da bodo lahko kasneje, na podlagi celovite in kakovostne izkušnje, sami izbrali, kaj jih najbolj pritegne. Pri tem jih ves čas spremlja likovni pedagog ali pedagoginja, ki jih vodi skozi ta proces.

Recimo, če bi se na tečaju ukvarjali le s slikanjem, bi otrok lahko dobil vtis, da je likovna umetnost zgolj slikarstvo. A likovni svet je mnogo več kot le to! Lahko postaneš risar, arhitekt, industrijski oblikovalec, fotograf, likovni pedagog, grafični oblikovalec, kipar, režiser, scenograf, razvijalec mobilnih iger in aplikacij– možnosti so res neskončne.

V našem programu veliko pozornosti namenjamo risanju, slikanju, kiparstvu in grafiki, saj so ta tri področja osnova za vse ostale discipline v likovni umetnosti.

Likovna šola je odskočna deska za mnoge kreativne poklice, ki zahtevajo kreativnost, ustvarjalnost in kritično mišljenje, reševanje problemov in generiranje novih idej ter domišljijo. Naj naštejemo nekaj teh poklicev: grafični, spletni, industrijski oblikovalec, strojni inženir, arhitekt, režiser, digitalni in klasični ilustrator, slikar, modni kreator, razvijalec vizalov v mobilnih igrah in aplikacijah, 3D umetnik, fotograf,…

Ker naše šolstvo temelji na starih in nepraktičnih prijemih poučevanja likovne umetnosti, pridejo otroci iz osnovne šole vizualno nepismeni.

To želimo mi spremeniti in jim ponuditi praktično ter uporabno vrednost likovne umetnosti.

Odločitev, za katero vam bodo otroci večno hvaležni

Vpišite se še danes in si zagotovite mesto v skupini in v terminu, ki vam in vašemu otroku najbolj ustreza.

Mesta se hitro polnijo in skupine se bodo kmalu zaprle.